Πρόσκληση Συμμετοχής στο 1o ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ-3ης ΣΕΙΡΑΣ ''Αξιοποίηση Νέων Τεχνολογιών στην Ανάπτυξη της Αγροτικής Επιχειρηματικότητας (8 & 15 Μαΐου 2015)''/Deadline: 01/05/2015 28/04/2015

Το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας, στα πλαίσια του έργου Μονάδες Αριστείας Ελεύθερου Λογισμικού/Λογισμικού Ανοικτού Κώδικα, διοργανώνει το πρώτο σεμινάριο για την τρίτη σειρά εκπαίδευσης στη θεματική περιοχή Αγροτική Ανάπτυξη –Περιβάλλον σε συνδυασμό με τη θεματική περιοχή των Επιχειρηματικών Εφαρμογών.

Το Σεμινάριο απευθύνεται σε προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές, και σε αποφοίτους τμημάτων με ειδικότητες σχετικές της Πληροφορικής και της Αγροτικής Ανάπτυξης – Περιβάλλοντος ελληνικών και ξένων Πανεπιστημίων ή αποφοίτους ΙΕΚ σχετικών ειδικοτήτων, οι οποίοι επιθυμούν να γνωρίσουν ή να εμπλουτίσουν τις γνώσεις τους στη θεματική περιοχή της Αξιοποίησης των Νέων Τεχνολογιών για την Ανάπτυξη της Αγροτικής Επιχειρηματικότητας και να συνεισφέρουν στο πεδίο αυτό.

Το Σεμινάριο θα διαρκέσει δύο (2) ημέρες: την Παρασκευή 08/05/2015 και την Παρασκευή 15/05/2015 κατα τις ώρες 15.00 έως 21:00. Το Σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας, στο εργαστήριο 533 (5ος όροφος, κτίριο ΓΔ) του Τμήματος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής.

Ο αριθμός των θέσεων των συμμετεχόντων είναι περιορισμένος.

Καταληκτική Ημερομηνία Υποβολής των αιτήσεων: 01/05/2015 και ώρα 23.00

Η εκδήλωση ενδιαφέροντος γίνεται μέσω του συνδέσμου.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε εδώ.